Круги заточування ланцюгів для професіоналів

   Круг для заточування ланцюгів використовують деякі власники бензинових і електричних пил для заточування різальних частин ланцюга. Для цих цілей використовують спеціальний заточувальний верстат. Періодичність заточування обумовлена ​​сукупністю наступних факторів:

 • Кількість робочих годин;

 • Якість пиляльного ланцюга;

 • Порода деревини, що розпилюється;

 • Справна робота оливової помпи пилки;

 • Суха або сира деревина оброблялася;

 • Рівень кваліфікації користувача інструменту;

   Зазвичай круг для верстата для заточування ланцюгів постачаяється в комплекті. Високою якістю такі диски для заточування ланцюга не відрізняються і досить швидко стираються. Робочий пруг втрачає правильну геометрію. Часто на ньому утворюються відколи. Зовнішній діаметр зменшується настільки, що виконати якісну заточку не є можливим.

   Так відбувається через бажання виробника верстата отримати запланований дохід. В комплект включають диск для верстата для заточування ланцюгів мінімально прийнятної якості.

Що таке круг для заточування ланцюгів високої якості

Круги для заточування ланцюгів характеризуються за такими основними параметрами:

 • Вид абразивного матеріалу;

 • Основа, що зв'язує;

 • Рівень жорсткості;

   Різновидів абразивних матеріалів існує досить багато. Сфера застосування широка і різноманітна. Від первинної обробки заготовки до фінішного полірування готового виробу. Основними характеристиками абразивів вважаються - твердість, здатність витримувати механічні навантаження, високі температури, протистояти впливу агресивних хімічних речовин.

   Якісний диск для заточування ланцюгів, в більшості випадків містить електрокорунд. Цей вид абразивного матеріалу буває декількох підвидів, залежно від частки оксиду алюмінію, що міститься в ньому. Більший вміст оксиду алюмінію надає абразиву велику твердість, знижує ймовірність перепалювання оброблюваного металу.

   Розмір зернистості абразивного матеріалу також відіграє велику роль. Якісні круги для заточки ланцюгів бензопил, наповнені максимально однорідним розміром кристалів абразиву. Саме однорідність забезпечує якість обробки оскільки товщина шару, що знімається однакова по всій площі.

   Одним з найважливіших факторів, що визначають якість, є склад, з якого формується основа, що з'єднує.

   Більш тверді та жорсткі круги для заточки ланцюга виготовляються на керамічній основі. Така зв'язка виготовляється з глини, подрібненої до мінімальної фракції, з додаванням невеликої кількості кварцу. Керамічна зв'язка надійно утримує частинки абразиву, збільшуючи терміни продуктивного використання, володіє підвищеною стійкістю до нагрівання. Такий диск заточки ланцюгів доцільно використовувати для усунення великих пошкоджень, відколів на різальній поверхні зубця пиляльного ланцюга.

   До недоліків можна віднести відносну крихкість кераміки, дуже низьку еластичність, чутливість до бічних ударних навантажень.

   Більш м'яким і еластичним є круг для заточування ланцюга, зібраний на так званій гумовій з'єднувальній основі. В якості сполучного компонента в них використовують два основних види синтетичних речовин: бакеліт, вулканіт.

   Бакеліт - штучна смола, завдяки якій частинки абразиву зв'язуються між собою. Така основа дозволяє зробити диск на верстат для заточування ланцюгів бензопил, досить пружним і еластичним. Бакелітова основа сприяє поглинанню не великих бічних навантажень.

   З недоліків можна відзначити невисоку зносостійкість.

   Перевагою можна вважати здатність до самозагострювання під час заточування ланцюга. Відносна м'якість дозволяє уникати перепалювання металу.

   Синтетичний каучук, підданий спеціальній термічній обробці, є основою для вулканітової зв'язки, він же є абразивом. Має дуже високу зносостійкість.

Диски для заточування ланцюгів бензопил ТМ DAUER

   Диски для заточування ланцюга розроблені фахівцями компанії DAUER виготовляються як на класичній керамічній сполучній основі, так і з використанням багатокомпонентної синтетичної смоли.

   Перед тим, як купити диск для заточування ланцюга бензопили, важливо розуміти для яких видів робіт вони призначені. Це дозволить якісно усунути пошкодження й уникнути марного витрачання дисків.

Серія дисків на посиленій керамічній основі DAUER SHARP PRO

   Під час робіт з використанням бензопили, бувають моменти, коли робоча частина ланцюга стикається з твердими матеріалами, залізом, каменем. Такі зіткнення завдають значних пошкоджень різальним крайкам зубців. Утворюються відколи, деформації. Порушується геометрична форма зубця. Подальше використання ланцюга з такими ушкодженнями є грубим порушенням техніки безпеки при роботі з бензиновою або електричною пилкою.

   Для усунення сильних пошкоджень різальних зубців пильного ланцюга ми рекомендуємо використовувати диск для заточування ланцюга з серії DAUER SHARP PRO.

   Тверді, жорсткі круги для заточки ланцюгів бензопили, з великим розміром абразивного зерна, допоможуть швидко усунути пошкодження. Привести у відповідність форму різального зубця, відновити робочу крайку. Оцінити ефективність їх роботи можуть професіонали, які виконують великі обсяги робіт.

                                                      Серія дисків на багатокомпонентній гумовій основі DAUER SHARP MASTER

   Виконуючи значні обсяги робіт бензопилою, власники стикаються з ситуацією, коли швидкість розпилювання значно знижується, ланцюг починає «буксувати», а тирса стає дуже дрібною. Це означає ланцюг затупився і його необхідно заточити.

   У такій ситуації слід скористатися кругами серії SHARP MASTER. Середньої жорсткості, з абразивним зерном дрібної фракції, круги для заточування ланцюга бензопили на гумовій основі, швидко відновлять гостроту різального пруга. Дрібний розмір абразиву дозволяє знімати мінімальний шар металу. Так Ваш ланцюг буде завжди в оптимальному робочому стані і прослужить довше.

   Після усунення значних ушкоджень так само доцільно скористатися цими кругами, щоб довести різальної здатності зубця до максимальних показників.

Чому ще варто купити круги для заточки ланцюгів бензопил ТМ DAUER

Виготовлені на новітньому технологічному обладнанні, вироби ТМ DAUER відрізняються високою якістю, що витримує конкуренцію з відомими брендами - лідерами ринку. Крім вже описаних, володіють такими перевагами:

 • Лояльна, в порівнянні з «брендовими» дисками ціна;

 • Ідеальна геометрична форма;

 • Абразивні зерна рівномірно розподілені по всій площі, що формує ідеальну збалансованість;

 • Наповнення абразивом однакового розміру дає високий клас точності, що дозволяє знімати шар металу однакової товщини по всій площі оброблюваної поверхні.

Заходьте, щоб купити круг для заточування ланцюгів у відповідну категорію сервіс-маркету DAUER!